Universal

Поліграфія

 

Цифровий друк передбачає застосування техніки, яка переносить фарбу прямо з цифрового джерела. По суті, листова або широкоформатна цифрова машина – це великий принтер, якому не потрібна приладка, а це означає, що не потрібні додаткові витрати на фарбу і папір. Можливості цифрової машини дозволяють надрукувати навіть один екземпляр продукції, причому це буде дуже швидко, адже додрукарська підготовка не потрібна. Особливість цифрового друку в тому, що при порівнянні з офсетним, цифровий ще таки програє в якості. Економічно цифровий друк невигідний для великих тиражів, адже при збільшенні кількості надрукованих примірників, сума витрат на одну одиницю продукції не зменшуватиметься, тому, як тільки величина тиражу досягає економічної доцільності офсетного друку, замовники практично відразу вибирають офсет.

 

Офсетний друк — спосіб непрямого плоского друку, при якому фарба з друкарської форми передається на папір через проміжний, офсетний циліндр. Свою назву офсетний друк отримав від англійського слова offset (передавати з чогось), яким називали проміжний гумовий циліндр, що в друкарській машині й передавав (переносив) зображення з форми на папір. Вперше застосували цей метод в 1878 році для друкування на бляшаних консервних банках. Офсетний друк  передбачає попередню підготовку, так звані додрукарські роботи, це: кольороподіл, кольоропроба, створення та виготовлення форм, підготовка преса тощо. Офсетна машина вимагає приладки. Для цього необхідний певна витрата фарби та паперу, тому економічно офсетний друк ефективний тільки при великих тиражах.

 

Шовкографія або шовкотрафаретний друк являє собою метод нанесення зображень на матеріал за допомогою виготовленого трафарету, закріпленого на спеціальній сітці. Через отвори в сітці барвник проступає на поверхню виробу, залишаючи чіткий відбиток.

Друк можливий на різних матеріалах: папері, тканині, склі, пластику, металі, дереві, кераміці, синтетичних матеріалах окремими листами і полотном. Також можливий друк на нерівній поверхні і реальних предметах: келихах, чашках, візитницях, брелоках, ручках, канцелярських наборах і ряді іншої сувенірної та рекламної продукції.

Багато робіт із застосуванням трафаретного друку відрізняються недосяжною для решти видів друку властивістю — високим фарбовим шаром, який можна відчути буквально на дотик. Шар фарби може досягати 0,5 мм.  Для трафаретного друку є величезна кількість спеціальних видів фарби:
– Ароматизовані;
– Термофарби;

– З блискітками;
– Флуоресцентні – які світяться у певному спектрі.